Stolní tenis TJ Sokol Mysločovice - Obecné informace

Na Štěpána není pána, aneb o vánocích sportem ku zdraví

Publikováno: 08.01.2024 | Autor: Jiří Volf

Jak už je tradicí, i letos v Mysločovicích proběhl slavný a vyhlášený štěpánský turnaj ve stolním tenise. Mezi účastníky nechyběly stálice, které se turnaje účastní pravidelně, tak ani nové tváře, ať už z kategorie registrovaných nebo jen rekreačních sportovců.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 31 hráčů z devíti různých oddílů. Vítězem turnaje v kategorii jednotlivců se stal domácí borec Radek Žák, který ve finále porazil také domácího odchovance Michala Adamce, avšak momentálně hájícího barvy Kostelce. O třetí a čtvrté místo se podělili další domácí odchovanec Milan Kolařík mladší za PPK Malenovice a Martin Vykoukal také za Kostelec. V kategorii čtyřher na nejvyšší stupínek vystoupala dvojice Michal Adamec a Milan Kolařík, kteří ve finále porazili domácí dvojici Radka Žáka a Filipa Mokrého. Třetí místo brala dvojice Ladislav Paďour a Martin Vykoukal z Kostelce.

O dva dny později proběhl turnaj i pro mládež, kde se již bojovalo i o trofeje. Bohužel však se tohoto turnaje zúčastnilo pouze 6 dětí, což je veliká škoda, rozhodně bylo o co bojovat, neboť kdo se zúčastnil, tak nějakou cenu také vyhrál a každý obdržel památeční medaili za účast. První místo obsadil Tonda Břenek, který ve finále porazil bráchu Fildu Břenka. Třetí místo vybojoval Kuba Volf nad Peťou Kamencem.

Na obou turnajích nechybělo občerstvení nejen pro hráče, ale v případě dětí i doprovodu. Je opravdu škoda, že v případě mládežnického turnaje byla tak malá účast, ale nevadí, ti kdo přišli, si zahráli a určitě nelitovali. Doufejme, že v příštím roce bude účast o něco větší.

Celý článek »

rubrika: Obecné informace | 0 Komentářů » Štítky:

Pozvánka na tradiční vánoční turnaje

Publikováno: 15.12.2023 | Autor: Jiří Volf

A je to tu, nová sezóna stolního tenisu startuje :-)

Publikováno: 20.09.2023 | Autor: Jiří Volf

Je září 2023 a nám začíná nová sezóna. Pojďme si  tedy shrnout, jak to se stolním tenisem v Mysločovicích vypadá.

I v nové sezóně se za Mysločovice představí čtyři družstva, družstvo „A“, které se pevně usadilo v druhé krajské soutěži, družstvo „B“ hájící druhou okresní soutěž, družstvo „C“, které letos bude nastupovat ve čtvrté okresní soutěži, no a v neposlední řadě družstvo našich juniorů zařazené do ligy mládeže.

Áčko i v letošní sezóně bude nastupovat v identické sestavě jak loni a opět je čekají velmi kvalitní soupeři, kde rozhodně nebudou mít cestu za obhajobou loňského úspěchu snadnou. Jejich cesty povedou opět do vzdálených destinací jako jsou např. Vidče v severní části kraje u hranic s krajem moravskoslezským či Nivnice na jihu zlínského kraje. Tradičně se také účastní Českého poháru.

I Béčko letos bude nastupovat ve stejném složení jak v loňské sezóně, a i v této soutěži letos platí, že jejich soupeři budou nesmírně vyrovnaní a každé vítězství bude ceněno zlatem. Menší otazník však visí nad Céčkem, kde loni téměř ukončilo činnost hned několik členů, ať už z pracovních či studijních povinností. A přestože Céčko mohlo startovat letos o třídu výš, byli jsme nuceni právě díky této skutečnosti se třetí třídy vzdát. Naštěstí během posledního roku se ukázalo, že naši junioři jsou již schopni nastupovat i v dospěláckých soutěžích.

No a když už je řeč o juniorech, tak letos nás čeká účast v kroměříźské lize mládeže, která by měla být letos zpestřena i o meziokresní turnaje družstev. Mimo toto mají před sebou také osm bodovacích turnajů mládeže, což jsou celodenní turnaje, kde si každý účastník zahraje minimálně sedm utkání s dalšími hráči přibližně stejné výkonnostní kategorie. A právě tyto turnaje jsou pro naše mládežníky velmi důležité k získávání zkušeností, neboť se zde utkávají pokaždé s jinými herními styly. První BTM je již tuto sobotu v Hluku. Připomínáme, že již probíhají tréninky mládeže dle platného rozpisu Út a Čt v čase od 16:30 do 18:00.

Na závěr už jen informace, že Áčko odehraje úvodní utkání sezóny ve čtvrtek, 28. 9. od 17 hodin ve Vlčnově, Béčko hned další den v pátek, 30. 9. od 18 hodin doma s Luhačovicemi "A" a Céčko začíná 6. 10. v 18 hodin v domácí herně s týmem PPK Malenovice "D". Liga mládeže ještě nemá stanovené termíny.

Konec roku ve znamení vánočních mysločovských turnajů

Publikováno: 09.01.2023 | Autor: Jiří Volf

Jak už je v Mysločovicích tradicí, i letos proběhly vánoční turnaje ve stolním tenisu. Dne 26. 12. 2022 se konal štěpánský vánoční turnaj, kterého se účastní hráči i z dalekých krajů. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 28 hráčů z 11 různých oddílů. Vše jako obvykle proběhlo v nádherném povánočním duchu a přátelské atmosféře, tedy není divu, že obliba tohoto turnaje neustále roste :-) Ve dvouhrách nakonec celý turnaj vyhrál mysločovský odchovanec Michal Adamec z TJ Sokol Kostelec, který ve finále zdolal dalšího mysločovského odchovance Milana Kolaříka z PPK Malenovice. Třetí místo nakonec vybojoval David Chmelík z TJ Sokol Praha-Běchovice nad domácím Radkem Žákem. Ve čtyřhrách první místo vybojovala dvojice Zdeněk a Dominik Gazdoš nad dvojicí Radek Kalod a Radim Kuřil z TJ Vlast Ježov (celkové výsledky ZDE, fotogalerie ZDE).

O dva dny později, tedy 28. prosince proběhl i vánoční turnaj mládeže, kde se zúčastnilo deset dětí. I tento turnaj proběhl již tradičně v pohodové a volné atmosféře. Pro všechny účastníky bylo připraveno nejen potřebné občerstvení, ale i památeční medaile a spousta cen. Tři nejlepší obdrželi i poháry. První místo po bratrském souboji nakonec vybojoval Filip Břenek, Tonda Břenek tedy bral druhé místo. Třetí místo pak opět v bratrském souboji vybojoval Filip Volf nad Jakubem Volfem. Na dalších místech se pak umístily Magda Kračinová, Petr Kamenec, Marie Fryštacká, Tomáš Utinek, Ondřej Fryštacký a Jana Látalová (ZDE malá kolekce fotografií z turnaje).